Imit - výroba obkladů z umělého kamene

Profil společnosti

Firma byla založena v roce 1996 jako společnost s ručením omezeným. V současnosti je základní jmění společnosti 1 mil. Kč. Firma je ve 100% českém vlastnictví, bez účasti zahraničního kapitálu.
Základní programovou náplní je výroba obkladů z umělého kamene, keramického betonu. Vlastníme licenci na výrobu obkladů KeraTon z keramického betonu. Obklady vyrábíme v mnoha moderních designových řadách. Téměř ke všem plošným obkladům dodáváme i rohové prvky.
Každý rok přichází naše firma s rozšířením sortimentu. Jsme schopni na trh uvést betonovovou dlažbu a plotový systém TEXI.
Nabízíme rovněž výrobky stavební chemie, které na trh dodáváme pod svým jménem např. Imit Tmel, Imit Spára atd.

Od založení po současnost

Již od svého založení se firma plně věnovala výrobě betonových výrobků, především obkladových prvků, pro které nalézala odbyt nejen v ČR, ale především v zahraničí.
Ovšem díky dobré vzdělanosti, šikovnosti a představivosti občanů naší republiky si firma rychle našla rozsáhlá odbytiště i v ČR. Etablovala se do všech významných obchodních řetězců se stavebním materiálem, dále prodávala v řetězcích supermarketů /Globus, OBI, Hornbach atd./. Obklady lidé s úspěchem aplikovali na dosud nemyslitelných místech – obývací pokoje, chodby, krby, a v neposlední řadě si obkladem Imit obkládaly celé fasády. S většinou řetězců firma obchoduje v různé míře dodnes.

V roce 2000 přišla firma IMIT se světovou novinkou, a to s výrobkem KeraTon, který se vyráběl a do dneška vyrábí z keramického přepáleného jílu prodávaného pod značkou Liapor, dříve známějším pod jménem Keramzit. Došlo k výraznému snížení objemové hmotnosti a zlepšení izolačních vlastností výrobků Imit, které dnes známe jako výrobek KeraTon. V tomtéž roce firma obdržela Užitný vzor na směs výrobku KeraTon.

Postupem času se trh s výrobky z umělého kamene v České republice výrazněji plnil, objevila se konkurence jak z ČR, ale i ze zahraničí. Na trhu došlo k velmi složitým situacím s touto komoditou. Firma Imit pokračovala ve svých vývojových krocích dále. Pod značkou firmy byla zavedena například systémová stavební chemie – lepidla, spárovačky atd. Tento krok ocenili především zákazníci, kteří chtěli slyšet o garancích a systémovém řešení – o kompletní dodávce od jednoho dodavatele.

Každým rokem přichází firma Imit na trh s novinkami, jako velkoplošné obklady, obklady z profilů.V současnosti je firma Imit schopna uspokojit zákazníka i v dodávce betonové dlažby 60/60 a 50/50 cm.Ale jsme schopni vyrobit i vícerozměrovou dlažbu 120 x 60 cm a 120 x 120 cm. V letošním roce přichází firma na trh s plotovým systémem TEXI. Jedná se o oboustranné plotové desky.

Od roku 2014 přicházíme s ještě výraznějším vylepšením technologie výroby, především lepším probarvením výrobků a rovněž podstatným zlepšením povrchové části výrobku, zpřesnili jsme rozměry a zlehčili výrobky. Výroba byla kompletně zmechanizována a dnes se vyrábí obkladové pásky na automatické lince.
 

Prohlášení Firmy IMIT

Firma IMIT prohlašuje na svou výlučnou zodpovědnost:

  • Firma 100% recykluje pro svou potřebu veškeré zbytky, zmetky atd., vznikající ve všech fázích výroby. Jedná se o 100% bezodpadní technologii výroby.
  • Svou výrobní činností nezpůsobuje žádná poškozování životního prostředí, již vůbec ne jakoukoliv formu znečišťování.
  • Použitím ekologického způsobu výroby se nepodílí výraznou formou na tvorbě skleníkových plynů.
  • Firma je aktivně zapojena do systému EKO KOM.